Autentyki - humor i rozrywka

Alkoholowe

W tej kategorii znajdziesz teksty związane z imprezami, efektem dnia następnego i akcjami podczas "odlotu". Tutaj powiedzenie "Polak potrafi" nabiera całkiem nowego znaczenia.

Subskrybuj RSS dla kategorii Alkoholowe.

Wszystkie teksty w kategorii "Alkoholowe": 236

Rzecz działa się, gdy wraz z kumplami uczęszczaliśmy jeszcze do szkoły średniej. Piątek, 18-te urodziny kumpla, wczesna wiosna, trochę kropi deszcz, ale jest stosunkowo ciepło, tak że grzechem byłoby nie skorzystać z okazji i się nie upić w dobrym towarzystwie:) Poszliśmy kilkunastoosobową (większość klasy i jeszcze kilka osób z poza) grupką na naszą stałą miejscówkę między blokami, rozsiedliśmy się na skrzynce na piach i krawężnikach i zaczęliśmy pić. Dużo i długo.. Jeden z naszych kolegów, Michał, największy z grupy, zbyt bardzo wierzący w swoje możliwości starał się chyba nam zaimponować wypijając duszkiem połowę półlitrowej wyborowej. Doszły do tego spore ilości piwka i innych trunków. Gdy cała trzoda wypiła co miała, zaczęliśmy się zbierać. ledwo, bo wszyscy w sztok pijani. Szliśmy osiedlem w stronę tramwaju i mniej więcej w połowie drogi usłyszałem za sobą coraz szybciej stawiane kroki. coraz szybciej, coraz szybciej, bieg i w tym momencie miną mnie Michał, w pełnym biegu, który jak się okazało miał go uchronić przed upadkiem, bo biedaczysko straciło równowagę, ale resztka jego świadomości starała się utrzymać go w pionie. Przebiegł tak kilkanaście metrów i wyrżną w chodnik aż miło:) Na tym jego świadomość ie z nami pożegnała, a Michał stał się bezwładną kukłą z urwanym filmem:) Dwóch kumpli przetransportowało go na przystanek, podtrzymując go postawiliśmy go przy latarni i kazaliśmy mu się jej trzymać. cały czas go podtrzymywaliśmy, żeby się nie przewrócił. Gdy nadjechał tramwaj próbowaliśmy Michała wprowadzić do środka, ale nie chciał puścić latarni. W końcu się nam udało go od niej odczepić. W tramwaju ścisk, ale jakiś pan widząc w jakim stanie jest nasz kumpel, ustąpił mu miejsca. Gdy dojeżdżaliśmy już do centrum i zbieraliśmy się do wyjścia Michał nie wytrzymał i puścił pawia. mimo ścisku na szczęście nikogo nie zachlapał. Z całej sytuacji mieliśmy straszny ubaw, do czasu gdy "wyprowadziliśmy" Michała z tramwaju. Postawiliśmy go przed wyjściem i z jakiegoś powodu zapomnieliśmy przytrzymać. Gdy drzwi się otworzyły, Michał wypadł z tramwaju bezwładnie, prosto na beton, rozwalając sobie przy tym cały pysk. Krew się polała i wszyscy momentalnie wytrzeźwieliśmy. Zadzwoniliśmy po jego brata, ten go zabrał, a my się rozeszliśmy. Nigdy nie zapomnę Poniedziałku w który zobaczyłem Michała. Cały pysk pościerany, pełen strupów i siniaków. Michał powiedział, ze jak się w sobotę rano zobaczył w lustrze, to myślał, ze go pobiliśmy:D

Siedzę z (k)umplem przy piwku i pytam sie go która godzina, bo miałem być w domu o 20:00. No i wywiązał sie miedzy nami taki dialog:

ja: Ej stary która godzina bo o 20:00 mam byc w domu?
(k): No już grubo po dziewiętnastej
ja: No to mam chyba jeszcze troche czasu... a która dokładnie?
(k): 19:58

Tak, spóźniłem się ;)

Po libacji w ciemnym pomieszczeniu, gdy już wszystko bolało - głównie głowa - zebrało nam się na myślenie.
Nagle pada motyw dziewczyn - jak to facetom się zdarza.
Zapamiętałem jedynie najlepszy urywek rozmyślań:
- Ej, czemu tu na Śląsku laski są brzydsze niż w innych rejonach Polski?
- Stary, bo tutaj była okupacja Niemiec, nie?

To zdarzyło się jakiś czas temu.
Znajomy w dość upojonym stanie wrócił do domu. Mama stojąc w drzwiach wyczuła zapach alkoholu i wywiązała się rozmowa:
- piłeś!
- nie, nie piłem..
- piłeś, przyznaj się!
- nie piłem!
- piłeś, przyznaj się, czuje wino!
- wino?? no może być...
Do dzisiaj ta historia jest uniwersalna na każdą imprezę ;)

Pojechaliśmy ze znajomymi pod namiot, nad jezioro. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa było i ognisko i kolega z gitarą i alkohol w ilościach, prawie że hurtowych. Towarzystwo wesolutkie, zabawa na całego. Z czasem, pomału ludzie zaczęli się wykruszać, rozchodzić do namiotów, jednak większość dalej siedziała przy ognisku. Nagle jeden z tych co postanowili ułożyć się do snu wraca, z tekstem że jednen kolega zaginął.
No następuje pytanie:
-Jak to zaginął?
-No nie ma go, przepadł, nie ma go w namiocie, ani nigdzie dookoła.
No nie pozostało nam nic innego jak tylko szukać kolesia, chociaż dookoła ciemnica, bo to ok. 2 w nocy było.
Szukaliśmy go wszędzie, wołaliśmy, skutek marny. Nagle kogoś olśniło, żeby udać się nad wodę.
Dochodzimy nad brzeg, na malutką plażę którą ktoś kiedyś tam zrobił, rozglądamy się no i nic nie widać.
Nagle gdzieś z zarośli dobiega nas dziwny dźwięk, jakby warknięcie, po chwili drugi podobny, no i towarzystwo w końcu się domyśliło że to nasza zguba tak sobie pochrapuje.
Budzimy delikwenta i pytamy się:
-Rafał, a co ty tu robisz?
-Yyy? Eee, bo ja... ten... no... przyszedłem wschód słońca obejrzeć.

Jeden menel wpada do sklepu i mówi: daj mi 0,7 i jakiś sok najlepiej kubusia. Sprzedawczyni podaje flaszkę i pyta jakiego kubusia dużego czy małego? a On odpowiada: gdybym chciał dużego powiedziałbym proszę kubę;D

Siedzimy sobie na ognisku (blisko sklepu) całą ekipą no ale %%% sie skończyło wiec szukamy typa który pójdzie po prowiant i wypadło na tak nawalonego ze daliśmy mu kogos do pomocy. No jako że przed sklepem było nieźle pod górke ten napruty krzyczy do swojego towarzysza: ,,Ku@#a! Jakaś krzywa ta górka o_O!!!'' My już beka i czekamy na riposte ze strony ogara bo słynie z mocnych tekstów a ten tylko zastanawiająco odpowiada: ,,Ty... rzeczywiście ;/''
Po tym tekście polowa wytrzeźwiała xD

Toast kolegi, który po kilku głębszych zawsze go wznosi:
"WYJEBIEM BO Och.jEM" :)

Pewien pan znany powszechnie z nadmiernego picia alkoholu miał zwyczaj sypiania po przydrożnych rowach ; ) . Kiedyś pewni żartownisie zobaczyli go leżącego w rowie i zrobili mu psikus. Wywieźli go do miejscowości oddalonej o ok.200 km i zostawili go tam. Oczywiście pan , którego wieźli nie obudził się przez całą drogę . Później opowiada tą historie swoim znajomym .
[1] - Chłopie w tamtą stronę to jeszcze jakoś dojechałem , ale z powrotem to już mnie nogi bolały jak c*olera. ; )

Koleżanka tak się najebała, że zaliczyła zgon przy samochodzie. Pełno ludzi na dyskotece, sporo osób na zewnątrz się patrzy a jeden kumpel cały czas się z niej śmiał i walił tekstem:
- Wjazd na Ankę za 50zl!
No i... dziewczyna się zesrała w pewnym momencie (szok), a kumpel:
- Wjazd na Ankę za 30zl! Zniżka, bo błoto na drodze ;)
Jak ją odwieźli do domu to jej matka w drzwiach się pyta:
- Co Ania tak źle wygląda, zjadła coś?
:D