Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Nie wierzysz w Boga? Pójdziesz do więzienia

21 listopada 2012, Kentucky - Polacy narzekają na to, że żyją w kraju wyznaniowym, ale co mają powiedzieć nieszczęśnicy w Ameryce? Mowa o ateistach, bo oni tracą na tym najwięcej.

To nie żart. Prawo w stanie Kentucky będzie wymagać od obywateli zaakceptowania bezwzględnej zależności od łaski Wszechmogącego Boga pod groźbą 12 miesięcy pozbawienia wolności. Krótko mówiąc – kto nie wierzy w Boga, idzie do więzienia.

Wyżej wymienione prawo i jego pomysłodawca, baptysta Tom Riner, są w centrum kontrowersji, która ujrzała światło dzienne sześć lat temu. Nie dość, że prawo zaprzecza Pierwszej Zmianie konstytucji amerykańskiej na temat separacji kościoła od państwa, to dodatkowo godzi w podstawowe prawa człowieka. Tak przynajmniej twierdzi lider Stowarzyszenia Amerykańskich Ateistów. Według niego jest to jedno z największych niekonstytucyjnych postanowień, na jakie mógł pozwolić sobie rząd stanu Kentucky. W związku z tym Stowarzyszenie wysłało do Sądu Najwyższego petycję z prośbą o ponowne rozważenie niekonstytucyjności kontrowersyjnego prawa.

Baptysta Riner twierdzi, że oddzielenie kościoła od państwa jest wyraźną próbą odcięcia się od historii Ameryki jako „państwa, którego bezpieczeństwo zależy od łaski Wszechmogącego Boga”. Według jego zamysłu, obowiązkiem Amerykanów jest kontynuowanie tradycji Ojców Założycieli, którzy zawierzyli Bogu przyszłość narodu amerykańskiego.

¬ród³o: http://www.alternet.org

Dodano: 2012-11-22

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Wypadek samochdowy. LOL.

9 października 2012, Kentucky - Niniejsza historia jest idealnym przykładem na to, że zamieszczanie niektórych szczegółów z życia prywatnego może skończyć się aresztem. Przemyślcie dwa razy to, co chcecie umieścić. W końcu myślenie nie boli ;)

Chce odszkodowania za nadmiar orgazmów

Były więzień Zakładu Karnego w Czarnem koło Szczecinka wystąpi do państwa o odszkodowanie za nadmierną ilość... orgazmów, które miewał podczas odbywania kary pozbawienia wolności - czytamy w "Głosie Szczecińskim".

Kochany sąsiad

Pewna rodzina z Hambridge w hrabstwie Somerset nie może otwierać okien w swoim nowym domu, ponieważ sąsiad wybudował na granicy działki ścianę, która stoi w odległości niespełna 1,5 centymetra od framugi okiennej.

Najcięższy kot w Chinach

Pewien Chińczyk chwali się posiadaniem kota, który waży 15 kilogramów. 9-letni łaciaty futrzak jest tak ciężki, że właściciel musi mu pomóc we wchodzeniu do łóżka - podaje serwis Sky News.

Wdrapali się na szczyt i znaleźli tam pianino

Wolontariusze zbierający śmieci na najwyżej górze Wielkiej Brytanii, Ben Nevis, znaleźli na jej szczycie pianino. Teraz próbują dociec, kto i w jakim celu je tam wciągnął - pisze gazeta "The Sun".

Włamałem się do domu instruktora samoobrony.

29 listopada 2012, USA w stanie Oklahoma - Zawód złodzieja po części należy do umysłowych, bo czasem trzeba podjąć właściwą decyzję. O braku takowej decyzji przekonał się jeden z mieszkańców stanu Oklahoma.

Głęboki męski głos uwodzi piękne kobiety

Z reguły kobiety wolą być uwodzone przez mężczyzn o głębokim i niskim tonie głosu, ponieważ jest on oznaką zdrowia i większej skuteczności reprodukcyjnej.

Ma blisko 1500 kart kredytowych

Amerykanin Walter Cavanagh ma 1497 ważnych kart kredytowych zapewniających mu linię kredytową w wysokości 1,7 miliona dolarów.

Pies przejechał kobietę

Policyjny pies, pozostawiony w furgonetce z pracującym silnikiem, uruchomił pojazd i przejechał 41-letnią kobietę w miejscowości Ogden w stanie Utah - poinformowała w czwartek Associated Press.

Komórka wewnątrz więźnia

W więzieniu El Salvador złapano czterech więźniów ukrywających telefony komórkowe wewnątrz ciała. W odkryciu pomogło prześwietlenie promieniami Roentgena.