Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Nie wierzysz w Boga? Pójdziesz do więzienia

21 listopada 2012, Kentucky - Polacy narzekają na to, że żyją w kraju wyznaniowym, ale co mają powiedzieć nieszczęśnicy w Ameryce? Mowa o ateistach, bo oni tracą na tym najwięcej.

To nie żart. Prawo w stanie Kentucky będzie wymagać od obywateli zaakceptowania bezwzględnej zależności od łaski Wszechmogącego Boga pod groźbą 12 miesięcy pozbawienia wolności. Krótko mówiąc – kto nie wierzy w Boga, idzie do więzienia.

Wyżej wymienione prawo i jego pomysłodawca, baptysta Tom Riner, są w centrum kontrowersji, która ujrzała światło dzienne sześć lat temu. Nie dość, że prawo zaprzecza Pierwszej Zmianie konstytucji amerykańskiej na temat separacji kościoła od państwa, to dodatkowo godzi w podstawowe prawa człowieka. Tak przynajmniej twierdzi lider Stowarzyszenia Amerykańskich Ateistów. Według niego jest to jedno z największych niekonstytucyjnych postanowień, na jakie mógł pozwolić sobie rząd stanu Kentucky. W związku z tym Stowarzyszenie wysłało do Sądu Najwyższego petycję z prośbą o ponowne rozważenie niekonstytucyjności kontrowersyjnego prawa.

Baptysta Riner twierdzi, że oddzielenie kościoła od państwa jest wyraźną próbą odcięcia się od historii Ameryki jako „państwa, którego bezpieczeństwo zależy od łaski Wszechmogącego Boga”. Według jego zamysłu, obowiązkiem Amerykanów jest kontynuowanie tradycji Ojców Założycieli, którzy zawierzyli Bogu przyszłość narodu amerykańskiego.

¬ród³o: http://www.alternet.org

Dodano: 2012-11-22

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

6-latek chce zostać studentem medycyny

Rodzina utalentowanego 6-letniego Maximiliano Arellano z Meksyku stara się o pozwolenie sądu, by chłopiec mógł rozpocząć studia na uniwersytecie - podaje serwis Ananova.

Uciekł z więzienia... przez przypadek

Więzień, którego złapano poza murami zakładu karnego Castle Huntly w Szkocji, tłumaczył strażnikom, że nie planował ucieczki i znalazł się na wolności przez przypadek.

Sędzia uznała gola chłopca do podawania piłek

Brazylijska sędzia Silvia Regina de Oliveira uznała we wtorek bramkę zdobytą przez chłopca do podawania piłek. Grozi jej za to zawieszenie przez krajową federację piłkarską.

Złodziejka-weteranka znów zatrzymana

83-latka z Węgier, notoryczna złodziejka o pseudonimie "Latająca Gizi", została przyłapana przez policję podczas kolejnego włamania - podały węgierskie media.

Śmierć w stylu Oppa Gangnam Style?

12 grudnia 2012 - Bardzo dlugo mówiło się o możliwym końcu świata, który miał nastąpić 21 grudnia w wyniku bliżej nieokreślonej katastrofy. Niestety, dla pewnego mężczyzny świat skończył się nieco wcześniej przy piosence Oppa Gangnam Style.

Włamywacz przez kilka godzin masował ofiarę

Pewien włamywacz wtargnął do mieszkania 35-letniej Japonki w Tokio, związał swoją ofiarę i... przez kilka godzin robił jej masaż ramion.

"Toaletowa afera" na Białorusi

Białoruski emeryt wykrył oszustwa firmy produkującej papier toaletowy. Zadał sobie trud i zmierzył długość rolki. Okazało się, że była krótsza od podanej na opakowaniu.

Mój kumpel siedzi w pierdlu i chcę z nim porozmawiać

Co zrobić, żeby móc zobaczyć się z kumplem siedzącym w więzieniu? Odpowiedź wydaje się prosta: udać się do więzienia i tam załatwić formalności typu data widzenia, czas i miejsce. Okazuje się jednak, że pewien człowiek postanowił to zrobić w zupełnie inny sposób.

Dlaczego warto zamykać mieszkanie na klucz

Pewien mieszkaniec San Diego, gdy obudził się w niedzielę rano, doznał szoku.

Otóż na jego kanapie leżał sobie nagi mężczyzna i słodko spał.

Pechowi złodzieje i ich samochody

24 lutego, 2012, Madryt - Nawet najlepszy plan może spalić na panewce. Co prawda plan tych złodziei nawalił tylko w połowie, to i tak nie ma się z czego cieszyć. Sprawdźcie, co ich spotkało.