Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Nie wierzysz w Boga? Pójdziesz do więzienia

21 listopada 2012, Kentucky - Polacy narzekają na to, że żyją w kraju wyznaniowym, ale co mają powiedzieć nieszczęśnicy w Ameryce? Mowa o ateistach, bo oni tracą na tym najwięcej.

To nie żart. Prawo w stanie Kentucky będzie wymagać od obywateli zaakceptowania bezwzględnej zależności od łaski Wszechmogącego Boga pod groźbą 12 miesięcy pozbawienia wolności. Krótko mówiąc – kto nie wierzy w Boga, idzie do więzienia.

Wyżej wymienione prawo i jego pomysłodawca, baptysta Tom Riner, są w centrum kontrowersji, która ujrzała światło dzienne sześć lat temu. Nie dość, że prawo zaprzecza Pierwszej Zmianie konstytucji amerykańskiej na temat separacji kościoła od państwa, to dodatkowo godzi w podstawowe prawa człowieka. Tak przynajmniej twierdzi lider Stowarzyszenia Amerykańskich Ateistów. Według niego jest to jedno z największych niekonstytucyjnych postanowień, na jakie mógł pozwolić sobie rząd stanu Kentucky. W związku z tym Stowarzyszenie wysłało do Sądu Najwyższego petycję z prośbą o ponowne rozważenie niekonstytucyjności kontrowersyjnego prawa.

Baptysta Riner twierdzi, że oddzielenie kościoła od państwa jest wyraźną próbą odcięcia się od historii Ameryki jako „państwa, którego bezpieczeństwo zależy od łaski Wszechmogącego Boga”. Według jego zamysłu, obowiązkiem Amerykanów jest kontynuowanie tradycji Ojców Założycieli, którzy zawierzyli Bogu przyszłość narodu amerykańskiego.

¬ród³o: http://www.alternet.org

Dodano: 2012-11-22

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Co trzeci Brytyjczyk kontuzjowany w czasie seksu

Co trzeci dorosły Brytyjczyk doznał kontuzji lub zranił się podczas uprawiania seksu w ciągu ostatniego roku.

Kazał uczniom napisać, kogo chcieliby zabić

Nauczyciel ze szkoły średniej w Missouri zadał uczniom wypracowanie na temat kogo chcieliby zabić i w jaki sposób mogliby to zrobić.

Schudła 14kg uprawiając miłość 7 razy dziennie

7 października 2012 - Jak sami widzicie, ten rodzaj aktywności fizycznej powoduje, że człowiek wychodzi na dobre. I to jak. Sami zobaczcie, jakie efekty przynosi "szybki numerek" w nieco zwiększonej częstotliwości.

Nowa Zelandia: Kobieta pomyliła super klej z kremem na opryszczki

Policja w Nowej Zelandii odebrała dziwny telefon o północy. Głos po drugiej stronie przypominał głos osoby mającej skneblowane usta. Od razu wysłali specjalni oddział by uwolnić zakładnika. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że problem jest bardziej skomplikowany.

Udowodnił sądowi, że bez kieliszka żyć nie może

45-letni Niemiec, oskarżony o to, że będąc pod wpływem alkoholu jechał na motorowerze, udowodnił w poniedziałek - w sali sądowej i na drodze - że ma bardzo silne skłonności do kieliszka.

Tajemniczy wielbiciel Radia Maryja pozostanie bezkarny

Ktoś na skrzynki pocztowe w Toruniu zamiast Janiny Nowak ponalepiał jako wzór adresowania dokładne namiary na Radio Maryja. Poczta przekazała sprawę policji i straży miejskiej. Te jednak nie bardzo kwapią się do poszukiwań dowcipnisia.

Przylepił gumę do obrazu wartego 1,5 mln dolarów

Abstrakcyjny obraz, którego wartość szacowana jest na 1,5 miliona dolarów, wymaga pilnej restauracji, po tym jak 12-latek przylepił do niego gumę do żucia - informuje serwis BBC News.

Najcięższy kot w Chinach

Pewien Chińczyk chwali się posiadaniem kota, który waży 15 kilogramów. 9-letni łaciaty futrzak jest tak ciężki, że właściciel musi mu pomóc we wchodzeniu do łóżka - podaje serwis Sky News.

Pechowy finał spotkania na seksczacie

Pewien Francuz przez pół roku rozmawiał na seksczacie z kobietą, aż oboje nabrali ochoty na gorącą randkę. Wtedy okazało się, że syn flirtował z własną matką.

Spacer do banku

9 października 2012, Floryda - Floryda zaczyna mieć swój urok. Tym razem o napadzie na bank i zerowych stratach pieniężnych.