W USA lepiej znają "Simpsonów" niż konstytucję
Imiona postaci z popularnej kreskówki "Simpsonowie" telewizji Fox są Amerykanom lepiej znane niż prawo wolności wypowiedzi. To wynik ankiety telefonicznej przeprowadzonej przez firmę badawczą Synovate.
Tylko co czwarty ankietowany potrafił wymienić więcej niż jedno z praw gwarantowanych obywatelom USA w pierwszej poprawce do konstytucji (to najbardziej rozpowszechniony fragment amerykańskiej konstytucji). Pierwsza poprawka gwarantuje wolność wypowiedzi, prasy, wyznania, zgromadzeń i prawo składania petycji. Wszystkie pięć punktów udało się wymienić tylko jednemu spośród tysiąca pełnoletnich uczestników ankiety.
Tymczasem całą rodzinę z kreskówki potrafiło nazwać po imieniu 22 proc. ankietowanych.
Dodano: 2006-03-07Daj na fejsa
Losowe wiadomości
Złodziej zadzwonił, odebrali karabinierzy
W trakcie napadu w Assago koło Mediolanu złodziej zgubił telefon komórkowy, a gdy później zadzwonił na jego numer, rozmowę odebrali karabinierzy. Aparat przyniosła na posterunek kobieta, której przestępca wyrwał torebkę.
Mokre majtki XXL ratują dom przed pożarem
Jednorodzinny dom w angielskim miasteczku Hartlepool został uratowany od pożaru dzięki dużym majtkom pani domu.
Sposób na buntowniczą córkę ze Stanów
12 lutego 2012 - Istnieją różne metody wychowawcze. W Polsce niedawno był emitowany program "Superniania", gdzie Dorota Zawadzka dzielnie zwalczała problemy niesfornych dzieci. Co jednak odróżnia bohaterkę polskiego serialu od tatuśka ze Stanów jest sposób radzenia sobie z problemami wychowawczymi. Polski karny jeżyk czy jeszcze skuteczniejsza ignorancja została przeciwstawiona amerykańskiemu rewolwerowi. Dlaczego rewolwer? Dlaczego laptop musiał ucierpieć? To i więcej w treści newsa.
PÄ…czek
Co człowiek jest w stanie zrobić, żeby zjeść? Naprawdę dużo. Wbrew wszelkim wyobrażeniom, desperatowi nie przeszkadza nawet ilość zażytego płynu wprawiającego w stan nieważkości - piwa.
Darmowy McDonald?
6 października 2012, St. Petersburg w stanie Floryda - Po raz kolejny Floryda. Chyba okrzykniemy ten stan naszym ulubionym. Zanim jednak przejdziemy do właściwej historii, słowo wyjaśnienia. Policja stosuje wiele taktyk do ujęcia przestępców lub grup zorganizowanych. Jedna z takich taktyk została idealnie zobrazowana w jednej z części Akademii Policyjnej i Szybkich i Wściekłych. W Akademii Policyjnej Mahoney przebrał się za jednego z przestępców pewnego gangu, dzięki czemu mógł wniknąć w jego szeregi, żeby potem podać dokładne namiary na siedzibę. To samo zostało zastosowane w Szybkich i Wściekłych. Brian O'Conner zostaje wysłany w szeregi gangu samochodowego, żeby dokładnie przyjrzeć się ich poczynaniom.
Co prawda niniejsza historia nie jest aż tak wyczynowa, ale wykorzystuje tę samą strategię policyjną. Dlatego zamiast rozpisywać się tak jak we wstępie, nazwiemy tę strategię "przebierańcy".
Niewidomy zatrzymany... za jazdÄ™ po pijanemu
Policjanci byli przekonani, że wlepią mu mandat za jazdę pod wpływem alkoholu, bo samochód, który prowadził dziwnie się zachowywał. Kierowca rzeczywiście wypił, ale chyba na odwagę, bo wsiadł za kierownicę, mimo że był niewidomy.
Oszust wpadł podczas biegu charytatywnego
Ten oszust wpadł, bo.... miał zbyt dobre serce!
Pracownik mennicy wyniósł majątek w butach
Na trzy lata więzienia skazany został w środę pracownik australijskiej mennicy, który od kwietnia 2005 do lutego br. wyniósł w butach i pojemniku na kanapki monety łącznej wartości ponad 135 tysięcy australijskich dolarów.
Oskarżony za nazwanie konia "gejem"
Prokuratura brytyjska umorzyła postępowanie przeciwko studentowi, który nazwał policyjnego konia "gejem".
Kibic rzucił się z okna po "wyczynie" Kuszczaka
- To była chwila, impuls! - opowiada "Faktowi" mieszkaniec Olsztyna, pan Radek, który z rozpaczy rzucił się z drugiego piętra zaraz po tym, jak polski bramkarz przepuścił gola strzelonego przez kolumbijskiego golkipera.