Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomo¶ci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelników, lecz z ca³ego ¶wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomys³y na rozwi±zanie b³achego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Jak przetrwać rok aresztu domowego

6 czerwca 2013, Nowa Zelandia - Brzmi niecodziennie i być może naiwnie, ale Nowozelandczyk, o którym piszemy napotkał problem, z którym mógł nie poradzić sobie w pojedynkę. W dzisiejszej historyjce, dowiecie się, co ma wspólnego areszt domowy z konsolą Xbox360.

Obywatel Nowej Zelandii został skazany na jeden rok aresztu domowego. Aby ten czas przyjemnie upłynął, 19-latek postanowił przejść wszystkie gry na konsolę Xbox360, jakie ma. Niestety, nie przewidział, że zapas gier może się skończyć po jedenastu miesiącach. Wobec powyższego, zadzwonił do jednego z policjantów z prośbą o umieszczenie go na ostatni miesiąc kary w więzieniu. Prośbę motywował złamaniem aresztu w celu prawdopodobnego zakupienia nowej gry.

Areszt domowy został wprowadzony na Nowej Zelandii w roku 2007. Po skazaniu na wyrok w więzieniu, areszt domowy jest uważany za najbardziej restrykcyjną karę, jaką sąd może nałożyć na skazanego. Jednym z powodów, dla których sądy bardzo często decydują się na taką formę wyroku jest jego koszt. Dzienny koszt aresztu domowego wynosi 58 dolarów nowozelandzkich, podczas gdy koszt aresztu więziennego jest niemal pięciokrotnie wyższy. Odsiadując areszt domowy, skazani pozostają pod nadzorem monitoringu.

¬ród³o: www.opposingviews.com

Dodano: 2013-06-07

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Google pomaga nawet włamywaczom

Google może pomóc każdemu i we wszystkim – uważajÄ… redaktorzy serwisu The Register. Jako przykÅ‚ad podajÄ… historiÄ™ z Colorado Springs, gdzie grupa zamaskowanych bandytów staraÅ‚a siÄ™ dostać do sejfu w jednym z tamtejszych centrów handlowych.

Tytuł "wioskowej idiotki roku" przyznany

Mieszkańcy pewnej wioski w stanie Indiana przyznali tegoroczny tytuł "wioskowej idiotki roku" pewnej kobiecie, która chwilę po obfitym spryskaniu włosów lakierem zapaliła papierosa i stanęła w płomieniach.

Pijany włamywacz przespał noc w trumnie

Pewien Amerykanin włamał się w nocy do domu pogrzebowego w Syrakuzach, a że był zmęczony i pijany, położył się w otwartej trumnie i zasnął - podał kanadyjski serwis CNews.

Ukradli 16 ton szynki i zostawili świąteczne życzenia

Złodzieje, którzy na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem skradli z magazynu w Australii 16 ton szynki i bekonu, zostawili na ścianie świąteczne życzenia.

Wręczał łapówkę i chciał reszty

Dolnośląska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji drogowej nie dość, że chciał wręczyć policjantom łapówkę, to na dodatek domagał się... wydania reszty.

Operował w świetle telefonów komórkowych

Nowoczesna technologia miewa, jak się okazuje, najbardziej zaskakujące zastosowania. Pewien wietnamski lekarz, którego awaria elektryczna zaskoczyła podczas wykonywania cesarskiego cięcia, zakończył operację w świetle ośmiu telefonów komórkowych - poinformowały w czwartek źródła medyczne.

Koniec z niezwykłymi imionami w Chinach

Chińskie władze zamierzają ograniczyć swobodę w nadawaniu imion nowo narodzonym dzieciom. Rodzice, którzy będą chcieli nadać niezwykłe imię swojemu potomkowi napotkają zdecydowany sprzeciw - napisała gazeta "China Daily".

Uciekł z więzienia... przez przypadek

Więzień, którego złapano poza murami zakładu karnego Castle Huntly w Szkocji, tłumaczył strażnikom, że nie planował ucieczki i znalazł się na wolności przez przypadek.

Ma obsesjÄ™ na punkcie ulic ze swoim imieniem

Brytyjska artystka Shelley Jacobs zamierza odwiedzić każdą ulicę w kraju noszącą jej imię. Przejechała już wiele tysięcy kilometrów i sfotografowała 231 tabliczek z nazwami ulic. Pozostało jej jeszcze 188 - pisze "The Mirror".

Francja: Sposób w jaki zamówisz kawę wpłynie na jej cenę

Właściciel francuskiej restauracji w Nicei - Petite Syrah - postanowił zrobić porządek z klientami, którzy w porze obiadowej byli bardzo niemili dla jego pracowników. Rozwiązanie spotkało się z niesłychanym zainteresowaniem we Francji jak i na świecie.