Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Mięczak, który powinien obstawiać zakłady bukmacherskie

2-letnia ośmiorniczka, która urodziła się w Anglii, a wychowała w Niemczech, przewidziała wynik szlagierowego meczu mistrzostw świata w Południowej Afryce – Niemcy-Anglia.

Tanja Munzig, rzeczniczka miejskiego akwarium, powiedziała, że mięczak o imieniu Paul wybrał małżę umieszczoną w słoiku z naklejką Niemiecy, zamiast naczynia z flagą angielską. Tym samym ośmiorniczka udowodniła, że potrafi zachować się jak wyrocznia. Wcześniej przewidziała zwycięstwo Niemiec nad Australią i Ghaną, a także porażkę z Serbią. Podczas mistrzostw Europy w 2008 r. Paul trafił 80% meczy, jakie rozgrywała reprezentacja Niemiec.

- Przewidywania Paula były niesamowite! Od razu podpłynął do słoika z niemiecką flagą, a nawet wspiął się na niego i odkręcił wieczko. To było coś fantastycznego – fascynowała się Munzig.

- Może czuł się lekko zawstydzony tym, że porzucił swoje angielskie korzenie – mówi Munzig – albo był pewny szybkiego i przytłaczającego zwycięstwa Niemiec. Mimo że Paul urodził się w Anglii, to w chwili obecnej zabiega o niemiecki paszport, ponieważ większość część swojego życia spędza w Oberhausen.

Inne zwierzęta w niemieckim zoo nie mogą pochwalić się takim talentem jasnowidzenia.

19-letnia hipopotamica Petty nie trafiła, obstawiając, że Niemcy zwyciężą w meczu z Serbią. Z kolei małpka Tamarin Anton również nie miała szczęścia i wybrała opcję, gdzie Ghana pokona Niemcy, tym samym wykluczając ich z mistrzostw.

Dodano: 2010-07-01

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Sędzia uznała gola chłopca do podawania piłek

Brazylijska sędzia Silvia Regina de Oliveira uznała we wtorek bramkę zdobytą przez chłopca do podawania piłek. Grozi jej za to zawieszenie przez krajową federację piłkarską.

Pisarz przez tydzień zamykał się w klatce w zoo

Pewien dramaturg, pisząc sztukę "The Panda's Flea" tak bardzo chciał się wczuć w naturę zwierząt, że przez tydzień zamykał się w klatce w jednym z francuskich ogrodów zoologicznych - podaje serwis ABC News.

Czarny kot wstrzymał ruch w tunelu autostrady

Czarny kot dwa razy wstrzymał w poniedziałek ruch w tunelu na autostradzie A12 w Austrii - poinformowała austriacka agencja APA.

Słoń drogowy

2 października 2012, Newcastle Delaware - Jazda na podwójnym gazie nie zawsze musi oznaczać jazdę po wypiciu danej dawki alkoholu. To również jazda pod wpływem narkotyków. Niby powstaje kwestia rodzaju narkotyków, bo każdy działa inaczej. Co gorsza, niektórzy mieszają dany narkotyk z innymi specyfikami (np. lekami), żeby wzmocnić działanie narkotyków. Zobaczcie, co spotkało jednego z takich ludzi.

Żółw umknął przed ogniem

Pierwszy dzień nowego roku był bardzo emocjonujący dla pewnego żółwia zamieszkującego akwarium na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu

Państwo Środka walczy z plagą ściągania

Sprzęt do zagłuszania telefonów komórkowych i patrole policyjne - to środki, do jakich zamierzają się odwołać chińskie władze walcząc z plagą ściągania podczas czerwcowych egzaminów na wyższe uczelnie.

Panna młoda spaliła męża, bo nie umył stóp

Chińska panna młoda spaliła żywcem swojego świeżo poślubionego męża, bo przyszedł do niej - leżącej już w łóżku - z brudnymi stopami - podaje Reuters.

Nietypowy przemytnik

15 lutego 2011, Hrabstwo Sarasota - Tytuł mówi sam za siebie. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie 'jak bardzo nietypowy jest ów przemytnik?' - sprawdźcie sami.

Skok na bank w wielkim stylu

Stylem chciała wykazać się para złodziei, którzy napadli na bank w San Francisco w Kalifornii, po czym usiłowali uciec luksusową limuzyną Cadillaca - podała tamtejsza policja.

Japonia: Automaty do kontroli dzieci

Wszechobecne w Japonii automaty sprzedające napoje, papierosy i inne produkty czuwają także nad bezpieczeństwem dzieci. Nowy system testują uczniowie jednej ze szkół w prefekturze Osaka.