Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomo¶ci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelników, lecz z ca³ego ¶wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomys³y na rozwi±zanie b³achego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Malezja: Problemy muzułmańskich astronautów

Zanim Malezja wyśle w kosmos swego pierwszego astronautę, musi znaleźć rozwiązanie problemów, z którymi musi się zmierzyć na orbicie pobożny muzułmanin - napisał w środę Reuters.

"Astronauta będący muzułmaninem potrzebuje wskazówek dotyczących odprawiania modłów w kosmosie i innych aspektów życia zgodnego z zasadami islamu" - powiedział przedstawiciel malezyjskiego rządu Mohd Ruddin Abdul Ghani na dwudniowym spotkaniu naukowców i religioznawców, poszukujących rozwiązania tych problemów.

Muzułmanin ma obowiązek modlić się pięć razy dziennie z twarzą zwróconą w stronę Mekki. Na pokładzie statku kosmicznego, okrążającego Ziemię w ciągu półtorej godziny, dotrzymanie tego wymogu może być trudne.

Dochodzą do tego problemy rytualnego obmycia się przed modlitwą i klęczenia przy zerowej grawitacji.

Eksperci proponują, by astronauta dokonywał ablucji przy użyciu chusteczek i modlił się w pozycji siedzącej, przywiązany do krzesła.

Pragmatyczne podejście do tych problemów prezentuje strona internetowa IslamOnline.net: "Zgodnie z podstawową zasadą muzułmańskiego prawodawstwa, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteśmy zdolni do spełnienia warunku, od którego zależy ważność pewnych czynności religijnych, mimo wszystko powinniśmy wykonywać te czynności bez jego spełnienia".

Malezja wytypowała trzech kandydatów, z których dwaj rozpoczną w maju szkolenie na kosmonautów. Jeden z nich w październiku 2007 roku poleci rosyjskim statkiem Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by spędzić na jej pokładzie od 6 do 8 dni.

Kosmiczna podróż ma być dla Malezji premią za zakup w Rosji myśliwców za sumę 900 milionów dolarów.

Zainol Abidin Abdul Rashid, profesor z instytutu kosmonautyki Państwowego Uniwersytetu Malezji, uważa, że podczas wypraw kosmicznych muzułmańscy astronauci powinni odprawiać modły zgodnie z czasem na Ziemi i zwróceni w jej stronę.

Zainol z pomocą absolwentów opracował program komputerowy, który jest w stanie obliczyć godzinę i kierunek modlitw dla astronautów.

Dodano: 2006-04-27

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Strzały i pościg za przemytnikiem marchwi

Szalejący po bezdrożach ukraińsko-białoruskiego Polesia samochód, uciekający przed nim pogranicznicy, w końcu strzały, a wszystko z powodu... zwykłej marchwi. Próba jej przemytu zakończyła się sceną rodem z filmów akcji.

Zabiła chłopaka siadając na niego

Ważąca 136 kilogramów Amerykanka Mia Landingham usłyszała wyrok trzech lat w zawieszeniu za nieumyślne spowodowanie śmierci swojego chłopaka. Mężczyzna zmarł po tym, jak jego partnerka usiadła na nim. Do niezwykłej w swoim opisie zbrodni doszło w Cleveland.

Kłamstwo ma krótkie nogi

Czego to się nie robi, żeby ukryć swoje grzeszki.

Wydał zakaz umierania, bo cmentarz jest za mały

Mer niewielkiego francuskiego miasteczka wydał zarządzenie zakazujące... umierania w tej miejscowości. Wbrew pozorom mer nie postradał zmysłów i jego zarządzenie było uzasadnione.

Pijana Rosjanka wpadła do betoniarki

Pewna pijana Rosjanka wpadła do betoniarki i wylana razem z asfaltem na drogę, z której wyciągała ją cała brygada ratowników i robotników.

Włamał się do cudzego domu i smażył kotlety

Nowojorska policja zatrzymała mężczyznę pod wpływem alkoholu, który włamał się do cudzego mieszkania i... zaczął smażyć kotlety wieprzowe.

Mandat za zbyt wolne przechodzenie przez ulicÄ™

Pewna sędziwa mieszkanka Los Angeles dostała grzywnę w wysokości 114 dolarów za zbyt powolne przechodzenie przez ulicę.

Fińskie hokeistki oskarżone o nagą prowokację

Białoruscy hokeiści tłumacząc swoje niepowodzenie w turnieju olimpijskim w Vancouver oskarżają Finów, z którymi przegrali, że zostali zdekoncentrowani przez fińskie hokeistki, które nago wchodziły do ich szatni.

Suknia nie zmieściła się w drzwiach kościoła

Suknia ślubna pewnej panny młodej z Gloucester była tak szeroka, że nie zmieściła się w drzwiach kościoła.

Japonia: Automaty do kontroli dzieci

Wszechobecne w Japonii automaty sprzedające napoje, papierosy i inne produkty czuwają także nad bezpieczeństwem dzieci. Nowy system testują uczniowie jednej ze szkół w prefekturze Osaka.