Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Nietypowy ślub z przymusu

Wbrew pozorom ta opowieść nie jest dla miłośników romantycznych historii o miłości, a ślub o którym mowa nie cementuje związku dwojga kochających się ludzi.

Cała sytuacja wydarzyła się w Indiach, w południowym stanie Tamil Nadu. Przed ołtarzem stanęli – Selvakumar i Selvi. On był 33-letnim rolnikiem, a ona... suczką (pies).

Ślub ten nie był bynajmniej zwieńczeniem ich wielkiej miłości – miał być antidotum na klątwę ciążącą nad mężczyzną. W przeszłości Selvakumar nie darzył sympatią czworonogów, czego świadectwem jest fakt, że 15 lat wcześniej ukamienował i powiesił na drzewie dwa psy. Czyn ten nie uszedł mu jednak bezkarnie, bowiem od tego momentu jego nogi i ręce zostały sparaliżowane, stracił słuch w jednym uchu i pogorszyła mu się mowa. Wszystko to według mężczyzny było skutkiem ciążącej nad nim klątwy.

Na nic zdały się wizyty u lekarzy, wszelkie próby leczenia nie przynosiły skutku, a po wizycie u wróżbity mężczyzna dowiedział się iż jest przeklęty przez dusze psów które zabił. Jedynym sposobem na uratowanie mężczyzny i zdjęcie uroku miało być właśnie poślubienie psa. Członkowie rodziny wybrali bezpańską suczkę, którą odpowiednio umyli i ubrali na ślubną ceremonię. Selvi została przeniesiona do świątyni w obecności tamtejszej kobiety i hinduskiego księdza prowadzącego ceremonię. „Wybranka” została przyodziana w pomarańczowe sari i wieniec. Selvi próbowała jednak uciec po całej ceremonii – prawdopodobnie przed wielkim tłumem – ale szybko ją złapano i przyprowadzono z powrotem do jej nowego „męża”. Nikogo nie zaskoczył ten ślub bowiem głęboko przesądni mieszkańcy wiejskich Indii od czasu do czasu organizują śluby dla psów, wierząc że mogą wygryźć klątwy.

Pan młody nie zakłada więc wierności swej wybrance. Według znajomych zamierza poślubić w przyszłości kobietę i stworzyć normalną rodzinę. Dla mężczyzny był to jedynie sposób na pozbycie się klątwy, czy jednak nie igra z losem wykorzystując biedną suczkę i wodząc ją za nos? Oj... to się zemścić może..

¬ród³o: gazeta Hindustan

Dodano: 2010-07-09

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Napad w Tarnobrzegu: ukradzione 100 zł było fałszywe

Sprawcy napadu na firmę kurierską w Tarnobrzegu zrabowali tylko sto złotych. Na dodatek banknot, który ukradli, był fałszywy ? ustaliły podkarpackie "Nowiny".

"Profesjonalny złodziej" okazał się 11-latką

Policja w Bośni, która od jakiegoś czasu poszukiwała włamywacza ze zdziwieniem odkryła, że to 11-letnia uczennica - pisze serwis Ananova.

Wierzę w moc

15 grudnia 2011, USA - Kto by pomyślał, że fani kultowej sagi Gwiezdnych Wojen zaczną wyznawać nową "religię"? Jedi, bo o nich mowa, gromadzą coraz więcej "wiernych". O jednym z takich wyznawców za chwilę przeczytacie. Jako ciekawostkę dodam, że największe skupisko wyznawców Jedi znajduje się w Australii.

Wziął rozwód z podstawioną żoną

Hindusa, który na sprawę rozwodową udał się z kobietą, która udawała jego żonę, czeka rozprawa wytoczona mu przez faktyczną żonę - poinformowali prawnicy w Kalkucie.

Kozy na polu golfowym

W miejscowości Bismarck w Północnej Dakocie, na jednym z tamtejszych pól golfowych właściciel postanowił   rozprawić się dziko rosnącymi roślinami.

Koza aresztowana za napad z bronią

Policja w Nigerii zatrzymała kozę pod zarzutem napadu z bronią w ręku i prób dokonania kradzieży.
Wiadomość o aresztowaniu zwierzęcia znalazła się w sobotę na pierwszych stronach nigeryjskich gazet.

Mydło o zapachu piwa

Pewien browar w Chicago zaczął produkować mydło o zapachu piwa. Piwne mydło w cenie 6 dolarów za kostkę cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów sklepiku firmowego browaru Half Acre Beer Company i już po 10 dniach rozeszły się dwie trzecie zapasów.

Kuriozalny apel do kibiców

Fani drużyny piłkarskiej Middlesbrough dostali od swojego klubu listy z oficjalną prośbą o spokojniejsze zachowanie podczas meczów.

Wieszające się komputery przyczyną alkoholizmu

Zgodnie z przeprowadzonymi w Wielkiej Brytanii i cytowanymi przez BBC badaniami, wieszające się komputery wpędzają ludzi w alkoholizm i uzależnienie od nikotyny. Awaria systemu sprawia, że z badanej grupy aż 27 procent mężczyzn i 23 procent kobiet sięga po papierosa, by się uspokoić.

Uczciwy leśniczy

Szef leśników oddał się w ręce stróżów prawa i wpłacił 263$ kary za strzelanie do samic indyka poza sezonem.