Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Popełniłeś przestępstwo? Uciekaj na myjnię samochodową!

4 października 2012, Floryda - Jakiś czas temu dodaliśmy historyjkę o pani, która bardzo chciała "uatrakcyjnić" swoje pośladki poprzez nielegalny zabieg powiększenia tej części ciała. Dlaczego ją wspominamy? Dlatego, że miejsce zamieszkania tej pani - Floryda - oraz bohatera dzisiejszej historii jest takie samo. Można by nieśmiało wysnuć wniosek, że na Florydzie dzieje się najwięcej ciekawych rzeczy. Dzisiejsza historyjka opisuje człowieka, który uciekł do lokalnej myjni samochodowej.

Kierowca Forda Focusa miał niezwykłego pecha, gdy przejeżdżał przez światła drogowe. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inny samochód. Całkiem przypadkowo całe zajście zobaczył przejeżdżający tamtędy stróż prawa. Nie mógł on zareagować inaczej jak tylko wszcząć pościg za sprawcą, który w jednym momencie począł uciekać z miejsca zbrodni. Domniemany pechowiec został zidentyfikowany jako Daniel Nelson, lat 28.

Pościg nie trwał długo, ponieważ zakończył się na pobliskiej myjni samochodowej Tamarac, gdzie Nelson, zdaje się, próbował się ukryć. Chyba nie zdawał sobie sprawy, że brudy prędzej czy później i tak wyjdą na wierzch.

Po zatrzymaniu policjant wyjaśnił Nelsonowi, że powodem pościgu była jego ucieczka z miejsca zdarzenia. Kierowca z kolei odparł, że nie uciekł z miejsca zbrodni, tylko uciekał przed policją. Ten argument został poparty dodatkowymi spostrzeżeniami policjantów. Od chwiejącego się Nelsona czuć było alkoholem, co zachęciło mundurowych do przeszukania samochodu. Po niedługich oględzinach ustalili, że samochód nie należy do Nelsona, a w środku znaleźli otwartą butelkę ginu. Na domiar złego Nelson przyznał się, że przed wypadkiem zażył dawkę Xanaxu oraz przypisanego leku Adderalle. To mogło się przyczynić do jazdy na podwójnym gazie, ponieważ po dmuchnięciu w alkomat wyświetliła się wartość 0,072 promila. Dopuszczalny limit wynosi 0,8 promila. Niby nie jest źle, ale trwają również badania moczu.

Po tym wszystkim Nelson został aresztowany. Odpowie za ucieczkę z miejsca zbrodni, spowodowanie obrażeń oraz jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wcześniej zachęcaliśmy do udania się na Florydę celem załatwienia dosłownie każdej sprawy. Tym razem jednak odradzamy jeżdżenia z otwartą butelką wódki, ponieważ za to też można usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa w sądzie. Najwidoczniej jest to traktowane jako przestępstwo w tym stanie. Tak więc kierowcy, uważajcie!

¬ród³o: http://www.sun-sentinel.com/

Dodano: 2012-10-05

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

Pobiła męża z powodu zdrady sprzed 35 lat

78-letnia Amerykanka aresztowana za kilkukrotne pobicie 84-letniego męża przyznała, że atakowała małżonka, ponieważ podejrzewała go o zdradę małżeńską, do jakiej doszło? 35 lat temu.

Zamiast zeznawać pożarł akta

LUBLIN. 51-letni Jan J. zjadł policyjne akta. W ten sposób chciał anulować swoje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Chcą zachęcić dzieci do picia piwa zamiast coli

Za piciem przez dzieci w wieku szkolnym niskoalkoholowego piwa zamiast coca-coli i innych słodkich napojów opowiada się pewna belgijska organizacja terapeutów - podał holenderski dziennik "De Telegraaf".

Kłótnie małżeńskie

20 marca 2011, Crestview - Podobno jeśli w małżeństwie są kłótnie, to dobrze o nich świadczy. Skoro tak, to co na to autorzy powyższego powiedzenia na tego autentyka?

Japonia: Jak nie kupować sprzętu z drugiej ręki

Japońscy producenci elektroniki postanowili zmusić klientów do kupowania ich towarów. Efektem ich starań będzie wkrótce... zakaz sprzedaży używanej elektroniki użytkowej.

Nie ustępuje w poszukiwaniu dziewczyny ze snu

Pewien student z hrabstwa Hampshire, który bezskutecznie poszukiwał w Wielkiej Brytanii dziewczyny ze swojego snu, zamierza przenieść się z poszukiwaniami do Ameryki.

Sędzia uznała gola chłopca do podawania piłek

Brazylijska sędzia Silvia Regina de Oliveira uznała we wtorek bramkę zdobytą przez chłopca do podawania piłek. Grozi jej za to zawieszenie przez krajową federację piłkarską.

Mandat na wesoło

21 maja 2014, USA w stanie Massachusetts

Nie ma kierowcy, który nie otrzymałby mandatu bądź nie popełniłby mniejszego wykroczenia. Niektórzy ludzie na takie uwagi reagują mniej czy bardziej emocjonalnie: uciekają, inni płaczą, a jeszcze inni są zdziwieni. Reakcja, którą chcemy wam przybliżyć przebija wszystkie, które mogą tylko przyjść do głowy.

Jechał konno po pijanemu - grozi mu rok więzienia

Straż Miejska w Kutnie (łódzkie) zatrzymała mężczyznę, który środkiem ulicy w centrum miasta "paradował" konno - poinformowała Mirosława Kraszewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w łodzi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że był pijany.

Sześciolatek oskarżony o molestowanie kobiety

Przed sądem we Wschodnich Indiach stanął sześciolatek oskarżony o to, że w wieku trzech lat molestował i napadł trzydziestolatkę. Napaść miała miejsce w 2003 roku w Patnie, stolicy prowincji Bihar we wschodnich Indiach.