Autentyki - humor i rozrywka

Wiadomoci

W tym miejscu poznasz autentyczne historie, nie od naszych czytelnikw, lecz z caego wiata. Konflikty z absurdalnym prawem, niecodzienne pomysy na rozwizanie bachego problemu.

Subskrybuj RSS z najnowszymi tekstami.

Sąd: Można bezkarnie surfować w pracy po sieci

Osoby, które lubią surfować podczas pracy w internecie, z pewnością ucieszą się z niedawnego wyroku nowojorskiego sądu.

Wieloletni pracownik Departamentu Edukacji w Nowym Jorku mimo zakazów używał służbowego komputera do czytania serwisów informacyjnych i odwiedzania stron internetowych poświęconych podróżom, za co został oskarżony.

Sędzia John Spooner orzekł jednak, że korzystanie z internetu w prywatnych celach nie jest poważniejszym wykroczeniem, niż czytanie w pracy gazety lub wykonywanie krótkich prywatnych rozmów telefonicznych.

"Należy uznać, że internet stał się współczesnym odpowiednikiem telefonów i gazet, ponieważ stanowi źródło informacji oraz środek komunikacji, z jakiego pracownicy korzystają na co dzień, również w pracy" - powiedział Spooner, wyznaczając oskarżonemu najłagodniejszą z możliwych kar.

Adwokat oskarżonego uznał wyrok za "bardzo rozsądny". Tymczasem burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg jest bardzo niezadowolony z łagodnego wyroku, ponieważ uważa, że opłacani z pieniędzy podatników pracownicy państwowi nie powinni marnować czasu pracy na prywatne rozrywki.

Dodano: 2006-05-04

Daj na fejsa

Losowe wiadomości

6 lat za próbę zabójstwa teściowej

Bośniacki Serb, Miroslav Miljic, został skazany na sześć i pół roku więzienia za próbę zabójstwa swojej teściowej, Nady Djekic - donosi agencja AFP.

Maluje obrazy nagimi piersiami

Pewna Australijka stała się sławna po tym, jak zaczęła malować obrazy swoimi piersiami - czytamy w serwisie Ananova.

Kot pokonał niedźwiedzia

Czarny niedźwiedź, który zawędrował do ogrodu w miejscowości West Milford w amerykańskim stanie New Jersey, nie spodziewał się, że trafi tu na godnego przeciwnika, zdecydowanie broniącego swego terytorium - biało-rudego kocura Jacka.

Bo kurczak był za drogi

24 lutego 2011 - Internet obfituje w mnogość nagrań kamer przemysłowych przedstawiających wyczyny niektórych obywateli w stanie wskazującym. W większości są to nagrania podchodzące pod humorystyczne. Tutaj sprawa jest nieco wątpliwa, aczkolwiek pan Jerry mógł zostawić tego kurczaka w spokoju...

Co kraj to obyczaj

W jednym kraju to normalka, w drugim przestępstwo. Ale o co chodzi?

Nietypowy ślub z przymusu

Wbrew pozorom ta opowieść nie jest dla miłośników romantycznych historii o miłości, a ślub o którym mowa nie cementuje związku dwojga kochających się ludzi.

Prawo jazdy

Jak długo można robić prawo jazdy? Okazuje się, że bardzo długo. Jeden z ludzi przebił chyba wszystkich. Czytajcie.

Zadzwonił po pomoc sam do siebie

Pewien pracownik pogotowia ratunkowego w hrabstwie Hampshire wezwał pomoc, rozpoznając u siebie objawy zawału. Po chwili otrzymał wezwanie na... własny pager.

Ostatnia kawa

Świętej pamięci Mieczysław Fogg był autorem legendarnej piosenki pt Ostatnia Niedziela. Wszyscy wiemy, o czym ona jest oraz, że jest smutna. Historia, która się wydarzyła, powinna się nazywać chyba Ostatnia Kawa.

Niemcy: Kosztowny ordynarny gest

Kierowca, który, złapany w pułapkę radarową w Nadrenii Północnej-Westfalii, wyciągnął w stronę policjantów rękę z wysuniętym środkowym palcem, pożałował w piątek swego ordynarnego gestu.